Daily Archives: 16. May 2024.

Međunarodni dan porodice

Svake godine 15. maja cijeli svijet obilježava Međunarodni dan porodice. Cilj je istaći značaj porodice i njene uloge u društvu te ukazati na važnost njegovanja zdravih porodičnih odnosa i temeljnih porodičnih vrijednosti. Ovaj značajan datum je u produženom boravku obilježen kroz niz aktivnosti.

Škola kulture sjećanja

U sklopu obilježavanja bitnih događaja i datuma iz perioda agresije na RBiH, za 140 učenika iz Prijedora, Janje, Brčko Distrikta i Sarajeva, Memorijalni centar Sarajevo je organizovao “Školu kulture sjećanja”. Na taj način, učenici su obilježili 9. maj – Dan pobjede nad fašizmom u Evropi i Dan Zlatnih ljiljana.

Festival dječije umjetnosti

10. Festival dječije umjetnosti (FEDU), u organiciji Općine Novi Grad, dio svog programa održao je i u našoj školi za učenike IV i V razreda. Učenici su uživali u književno- kreativnom druženju s dječijim piscem Ismetom Bekrićem i uz radionicu „Obojimo snove“ sa moderatoricom Elmom Bećirević.