Daily Archives: 6. May 2023.

Dan sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva

U petak, 5.5.2023. godine, u okviru ,,Dana Kantona Sarajevo” 34 učenika naše škole od VI – IX razreda, prisustvovali su obilježavanju ,,Dana sjećanja na ubijenu djecu u opkoljenom Sarajevu” na platou ispred BBI centra, u Sarajevu. Učenici su bili u pratnji nastavnice Dijane Mršo i nastavnika

Radionice za učenike IV i V razreda

U maju mjesecu u našoj školi predstavnici EUFOR-a održali su predavanja za učenike IV i V razreda na temu: “Upozoravanje na opasnost od mina.” Cilj predavanja bio je podizanje svijesti među učenicima o ovim sredstvima koja još uvijek predstavljaju ozbiljnu opasnost u Bosni i Hercegovini.

Edukacija u osnovnim školama

JU Zavod za javno zdravstvo Kantona realizira aktivnosti na promociji zdravlja i prevenciji bolesti u osnovnim i srednjim školama. U srijedu, 03.05.2023. godine u našoj školi je održano predavanje za učenike IX razreda na temu “Seksualno i reproduktivno zdravlje mladih i seksualno prenosive bolesti.”