Caritas Švicarske u našoj školi

Nastavak projekta: „Podrška učenicima u jačanju svijesti i znanja o važnosti zdrave ishrane i proizvodnje kvalitetnih namirnica“ Caritas Švicarske u saradnji sa našom školom realizira niz aktivnosti za učenike II, III i IV razredan koje imaju za cilj usvajanje pravilnih prehrambenih navika i jačanje znanja o važnosti proizvodnje i konzumiranja prirodnih i lokalno uzgojenih namirnica kod djece osnovnoškolskog uzrasta.

U saradnji sa nutricionistkinjom Danirom Šabić učenici III razreda naše škole imali su praktičnu radionicu zdrave ishrane. Naši dragi učenici imali su priliku saznati mnoge zanimljivosti o namirnicama, voću i povrću na potpuno drugačiji način. Okušali su se i kao mali kuhari i isprobali nove recepte kao što je: humus od leblebija (slanutka) i tahinija, a za slani obrok su pravili tortilje sa humusom i pregršt sviježeg domaćeg povrća. Za svoju slatku užinu napravili su puding od chia sjemenki, borovnica, banana i krušaka. Mmmm, bilo je jako ukusno. Jedva čekamo nove recepte i novu zabavu na našim malim radionicama kuhanja.

Više fotografija možete pogledati na našoj fejsbuk stranici: