Dan jabuke

Dan jabuke prvi put je obilježen 21. oktobra 1990. godine u Londonu kako bi se skrenula pažnja na zdravstvene kvalitete ovog voća i u cilju predstavljanja velikog broja sorti jabuke koje se uzgajaju u Engleskoj. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuke prihvatile brojne škole i organizacije širom svijeta ističući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.
Dan jabuke je obilježen i u produženom boravku naše škole nizom aktivnosti. Grupa učenika je uz pomoć učiteljice napravila sok od jabuke kojim su počastili svoje drugare. U vremenu predviđenom za čitaonicu učenici su imali priliku čuti dvije zanimljive priče posvećene jabukama i razgovarati na tu temu. Na engleskoj radionici upoznali su se s dijelovima jabuke, naučili nove riječi i saznali nešto o vrijednosti ‘kraljice voća’. Na kraju dana su se zabavili kroz kreativni rad posvećen ovoj temi.

“Jedna jabuka na dan – tjera doktora iz kuće van.” Narodna izreka

FOTOGRAFIJE SA RADIONICE