Biblioteka

Školska biblioteka ima površinu 65 m2. Pored radnog prostora postoji i čitaonica u kojoj učenici rado borave i čitaju knjige, enciklopedije, atlase, rječnike…
Čitaonica se koristi i u druge svrhe, kao mjesto održavanja časova medijske kulture, književnih susreta, kreativnih radionica, vijeća učenika, pripremanje učenika za takmičenja i slično.
Posjeduje 6000 knjiga, od toga lektira 2000, 1600 stručne literature, 2400 ostale građe.

Biblioteka privlači mlade, a i one najmlađe čitaoce, jer je uređena po bibliotekarskim standardima, tako da se učenici mogu s lakoćom snalaziti u odabiru knjižne građe. Takođe posjeduje veliki broj udžbenika.

Kao i svake godine, tako i ove školske godine podijeljen je veliki broj udžbenika za učenike po sljedećim kategorijama:
          –  učenici romske nacionalnosti,
          –  učenici iz porodica u kojima se troje ili više školuje,
          –  učenici iz porodica u stanju socijalne potrebe.

* Dodatne slike biblioteke (Galerija)