Sveska godine iz matematike

Već osam godina, profesorica matematike Nina Mrvoljak organizuje izbor sveske godine iz tog predmeta.
Naime, svaka dva mjeseca tokom školske godine, u svakom odjeljenju, nastavnica odabere najuredniju i najbolje organizovanu svesku. Osnovni cilj aktivnosti je ukazati učenicima kako isticati važno i u skladu sa tim organizirati lekciju, a samim tim i način učenja. Za najbolju svesku mjeseca postoji mjesečna nagrada. U junu mjesecu, od ranije odabranih svesaka, profesorica Nina izdvaja dvije finalne po odjeljenju. Od svakog finaliste se uslika nekoliko stranica, napravi mozaik, primjerci budu okačeni u kabinetu matematike anonimno pod brojevima, a zatim učenici glasaju. Ove godine su glasali online preko aplikacije Teams. Nakon prebrojavanja glasova proglašava se sveska koja nosi titulu – Sveska godine iz matematike.
Finalisti su bili: Ena Bostandžija, Sajra Đuliman, Ajša Alihodžić, Farah Magoda, Ajna Zahiragić, Jusufović Adana, Haris Klinčević i Vildana Hajdarević. Svaka sveska je bila kreativna, dobro organizovana i posebna na svoj način.
Ovaj put smo imali dvije sveske sa istim brojem glasova. Titula Sveska godine iz matematike 2023/2024 pripala je Eni i Vildani. Svim finalistima su podijeljene simbolične nagrade, a posebno za dva prva mjesta.
Iskrene čestitke svim učesnicima.

FOTOGRAFIJE SA PROGLAŠAVANJA POBJEDNIKA