Sedmi razredi na Bjelašnici

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u 2023. godini organizuje “Školu planinarstva” za učenike VII razreda osnovnih škola.
Ove sedmice su sedmi razredi naše škole realizirali drugu od tri planinarske ture. Bili su na Bjelašnici na vrhu Javorak. Vrijeme je bilo vjetrovito bez padavina.
Glavni koordinator za ovu planinarsku rutu je, našu grupu od tri škole, pohvalio kao najbolju u ovom drugom krugu škole planinarstva. Posebno je izdvojio učenika naše škole, Adina Džanku, kojeg je pohvalio za čuvanje naše prirode jer je sve vrijeme skupljao smeće kako od drugih učenika, tako i ono što je našao uz put. Adin je zasluženo dobio simboličnu nagradu.
U pratnji 38 učenika išle su razrednice Bahra Zorlak i Nejra Smajić, te nastavnica Nina Mrvoljak.

FOTOGRAFIJE SA POHODA NA BJELAŠNICU