Lokalni

• Završena je izgradnja pješačke staze, odnosno trotoara kojim je olakšano kretanje djece do škole.  Radove je finansirala Općina Novi Grad.
  • Također je završena sanacija srednjeg dijela krova JU OŠ “Džemaludin Čaušević“, i time riješen dugogodišnji problem sa prokišnjavanjem. Investitor je bila Općina Novi Grad, a rekonstrukcija projekta krova je trajala 45 dana.
  • Ove godine smo tokom raspusta uspjeli obezbijediti dio novca kako bi okrečili školu. Potrebne materijale smo kupili, a u toku raspusta su nastavnici i dio roditelja krečili.
  • Dana 09.10.2014. godine je svečano otvoreno dječije igralište, gdje će mališani provoditi svoje slobodno vrijeme. Otvorenju su bili prisutni mnogi predstavnici Općine Novi Grad, veliki broj učenika, roditelja, uposlenika JU OŠ “Džemaludin Čaušević“, kao i predstavnika MZ Švrakino Selo i stanovnika naselja.
    Najsretniji su bili mališani, što će konačno moći uživati u igri!