Posjeta prijateljske škole iz Slovenije

Nastavnici OŠ „Slivnice“ pri Celju i PO „Prevorje“ posjetili su našu školu u periodu od 9.3. do 10.3.2018. godine. Nastavnici iz Slovenije su najprije obišli prostorije naše škole, prisustvali školskoj priredbi, a zatim je uslijedio zajednički ručak. U poslijepodnevnim satima, gosti naše škole posjetili su Latinsku ćupriju, Carevu džamiju, Gazi-Husrev begovu džamiju, katolički samostan i Crkvu sv. Ante, Inat kuću, Žutu tabiju, groblje Kovači, Kuću Sevdaha, Sabornu crkvu, jevrejsku Staru sinagogu, pravoslavnu Crkvu sv. arhanđela Mihaila i Gavrila, te uže jezgro Baščaršije. U večernjim satima pridružili su se našem kolektivu u Restoranu „Lights“.
U subotu, 10.3.2018. godine posjetili su Tunel spasa DB u Butmiru, Jahorinu, Trebević i Ravne kod Visokog. Puni pozitivnih utisaka i lijepih zajedničkih trenutaka radujemo se daljnoj saradnji sa prijateljskom školom iz Slovenije. Voditelji ispred naše škole bili su nastavnik fizike Salko Trnka i učitelj Redžep Grabus.

Dodatne slike (Galerija)