Daily Archives: 10. June 2023.

Učenici VII-1 razreda na Mojmilu

Učenici VII-1 razreda OŠ “Džemaludin Čaušević”, u pratnji nastavnika Salke Trnke, boravili su na Mojmilu povodom 31-godišnjice oslobođenja Mojmila i vodovoda u organizaciji UG 101 brigade.

Više fotografija možete pogledati na našoj fejsbuk stranici:

Jednodnevni izlet na Igman

U četvrtak, 8.6.2023. godine, učenici V, VI, VII i VIII razreda bili su na jednodnevnom izletu na Igmanu na Velikom Polju u pratnji direktora Emira Prljače i ostalih uposlenika škole. Boravak u prirodi, šetnja, igra, druženje i smijeh je nešto što će naši učenici dugo pamtiti.

Obilazak institucija od kulturnog značaja

U organizaciji Službe za obrazovanje, kulturu i sport Općine Novi Grad Sarajevo, učenici sedmih razreda posjetili su Brusa bezistan, Bošnjački institut, Gazi Husrev – begovu biblioteku i Zemaljski muzej BiH. Ovom prilikom, na zanimljiv i prilagođen način, učenici su upoznati sa svojim kulturno-historijskim