Vijeće roditelja

• Vijeće roditelja čine javno izabrani predstavnici odjeljenja- jedan roditelj iz svakog odjeljenja, ukupno 19. Formira se na prvoj konstituirajućoj sjednici na početku školske godine kada se bira i predsjednik Vijeća roditelja, te zamjenik predsednika Vijeća roditelja i zapisničar. Konstituirajuća sjednica Vijeća roditelja održana je 29.09.2016.god. i pri tome su izabrani:
  • PREDSJEDNIK: Jahić Almir
    ZAMJENIK PREDSJEDNIKA: Imamović Nirmela
    ZAPISNIČAR: Ćorović Jasmina
  • Članovi vijeća roditelja:
    Red.br.RazredIme i prezime
    1.        I-1Faruk Sadiković
    2.        I-2Seid Gudić
    3.        II-1Amina Muslić
    4.        II-2Alina Trkulja
    5.        III-1Amra Gledo
    6.        III-2Nurija Bekto
    7.        IV-1Aida Kadrija
    8.        IV-2Nirmela Imamović
    9.        V-1Senada Gološ
    10.    V-2Arifa Potur
    11.    VI-1Džejna Hurić
    12.    VI-2Selma Šatara
    13.    VII-1Eldina Osmanović
    14.    VII-2Almir Jahić
    15.    VIII-1Valida Softić
    16.    VIII-2Mirjana Jevtović
    17.    VIII-3Jasmina Ćorović
    18.    IX-1Ljiljana Veg
    19.    IX-2Amela Kargić
  • Vijeće roditelja škole predstavlja, dakle, asocijaciju u kojoj su delegirani roditelji, predstavnici svih odjeljenja. Ono raspravlja i pomaže u rješavanju svih bitnih pitanja iz života i rada škole i svojim radom predstavlja najvažniju sponu roditelja i škole. Kroz svoje oblike rada i saradnju sa roditeljima pomaže u rješavanju odgojno-obrazovnih problema i to:
    • promoviranje interesa zajednice u kojoj se škola nalazi i interesa škole u toj zajednici;
    • prezentiranje stavova roditelja učenika Školskom odboru ili bilo kojoj drugoj zainteresiranoj strani;
    • podržavanje aktivnog učešća roditelja i zajednice u radu škole;
    • obavještavanje Školskog odbora i bilo koje druge zainteresirane strane o stavovima Vijeća kad god to smatra neophodnim ili po zahtjevu Školskog odbora ili druge zainteresirane strane;
    • učešće u pripremi i realizaciji odgovarajućih projekata koji podržavaju i promoviraju odgojno-obrazovni rad u školi;
    • razvijanje komunikacije i odnosa između učenika, nastavnika, roditelja i zajednice;
    • poboljšanje uvjeta rada škole;
    • druge aktivnosti koje su od općeg interesa za školu.
  • Roditelji mogu za komunikaciju koristiti sandučić i zidni pano za roditelje, koji se nalaze kod ulaza u školu.