V-2 razred u Pionirskoj dolini

U četvrtak, 4.4.2024. godine učenici V-2 odjeljenja u prisustvu učiteljice Bebe Šarkinović i asistentice Emine Hastor posjetili su Pionirsku dolinu.
Prelijep proljetni dan, mogućnost učenja otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, potaklo je učenike da istraže i dobiju dosta novih informacija o biljnom i životinjskom svijetu. U opuštenoj atmosferi, radoznali i ushićeni, učenici su timskim radom uspješno realizirali postavljene ciljeve. Učenje i poučavanje nastavnih sadržaja iz predmeta Prirode na otvorenom prostoru i ovog puta se pokazalo efikasnim i inspirativnim za sve nas.

Rekreacioni-zabavni centar “Pionirska dolina“ i najstariji ZOO vrt u Bosni i Hercegovini trenutno raspolaže sa 38 životinjskih vrsta koje vode porijeklo iz svih dijelova svijeta. Naučili smo: o gmazovima-reptilima, glodarima, preživarima, kopitarima, primatima, zvjerima i kokošima. Na kraju smo donijeli zajednički zaključak da životinje treba da žive slobodno jer jedino tada su sretne.

FOTOGRAFIJE IZ PIONIRSKE DOLINE