Treća radionica “Škole roditeljstva”

U utorak, 13.2.2024. godine održana je treća po redu edukativna radionica za roditelje/ staratelje u sklopu „Škole roditeljstva“ na temu: „PSIHOLOŠKE POTREBE UČENIKA“.

Cilj radionice bio je:
– Dječji svijet, prostor neslućenih mogućnosti, suviše je ovisan o roditeljima.
– Naučiti dijete kako će ući u svijet sreće, odgovornosti, svijet kvalitete, prijateljstva, zabave, slobode, svijet uspjeha i dogovora – mogao bi i trebao postati svijet sadašnjosti i neposredne mogućnosti.
– Dijete jednako kao i roditelj ima psihološke potrebe, samo su načini njihova zadovoljavanja i put do sreće ponekad ograničeni i neznanjem nas odraslih.
– Roditelji imaju zadatak i odgovornost da djecu trebamo naučiti:ne samo činjenicama i zakonitostima svijeta izvan njih, već i svijeta unutar njih – psihološkim potrebama i njihovu uravnoteženu zadovoljavanju.

Hvala našim divinim roditeljima na sudjelovanju i ugodnoj interakciji tokom radione.
Radionicu su realizirale pedagogica škole Emina Šabanović i psihologica Amina Duraković.