Svjetski dan nauke za mir i razvoj

Svjetski dan nauke za mir i razvoj obilježava se svakog 10.novembra s ciljem da se osnaži svijest javnosti o ulozi nauke u promociji mira i održivog razvoja, podupre nacionalna i međunarodna solidarnost u širenju rezultata naučnih istraživanja i naglasi odgovorno korištenje nauke za dobrobit društva.
Ovaj značajan dan obilježen je i u produženom boravku naše škole. Učenici su upoznali značenje riječi nauka, razgovarali o njenoj velikoj primjeni u svakodnevnom životu i o važnosti korištenja nauke isključivo za dobrobit ljudi. Najviše su uživali u izvođenju eksperimenata iz kojih su naučili nešto o ulozi kisika u gorenju, o prijenosu topline između dva tijela te kako dolazi do strujanja zraka. Kroz kreativan rad upoznali su se i sa oprugom i saznali nešto o njenoj širokoj primjeni.

FOTOGRAFIJE SA AKTIVNOSTI