Susret planinara osnovaca Sarajeva

U subotu, 18.5.2024. godine, održana je manifestacija “Susret planinara osnovaca Sarajeva” na Igmanu, Malo Polje, a u organizaciji planinarskog kluba “Prijatelji prirode”.
Učestvovalo je devet škola, uključujući i 25 učenika sedmih i devetih razreda naše škole u pratnji nastavnice Nine Mrvoljak.
Učenici su najprije imali planinarski pohod kroz prelijepe predjele Igman planine, zatim su se po dolasku na Malo Polje odmorili i osvježili.
Takmičili su se u tri sportske aktivnosti: povlačenju konopca, skakanju u vrećama i trčanju. Naši učenici su osvojili 3.mjesto u povlačenju konopca, Hamid Stanković IX-2 je osvojio 2.mjesto u trčanju u muškoj kategoriji, dok je Lamija Slatina IX-1 osvojila posebnu nagradu u trčanju za najbolje vrijeme u obje kategorije van svake konkurencije. Planinarsko druženje se završilo pokaznom vježbom GSS-a (Gorske spasilačke službe) u slučaju da se pokvari i zaglavi žičara, a skijaši ostanu zarobljeni na žičari.
Prelijep sunčan dan na planini uz druženje i igru oko 200 osnovaca je nešto što će učenici dugo pamtiti.

FOTOGRAFIJE SA MANIFESTACIJE