Škola skijanja za VI razrede

U martu mjesecu je realizirana škola skijanja za VI razrede naše škole na Bjelašnici u organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS-a, a u saradnji sa Fakultetom sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu. Ova aktivnost se organizuje u okviru trećeg časa tjelesnog i zdravstvenog odgoja i obaveznog nastavnog programa. Ministarstvo je omogućilo prijevoz kao i korištenje liftova i vertikalnog transporta u saradnji sa KJP „ZOI’84“.
Instruktorica skijanja Senada Ablaković se maksimalno potrudila da učenici savladaju osnovne vještine skijanja. Veliki broj djece je imao priliku prvi put stati na skije i uživati u ovom zimskom sportu. Nastavnica Nina Mrvoljak i učitelj Redžep Grabus su se, po jedan dan, družili i malo skijali sa oba odjeljenja.
Nakon završetka škole skijanja, svi su sretni i zadovoljni kako učenici tako i njihovi roditelji.

Više fotografija sa škole skijanja možete pogledati na školskoj fejsbuk stranici:

.