Projekat “Volontiranje je cool”

Povodom Međunarodnog dana volontera, održanog 5.12.2023.god. u hotelu Holiday na Marijin Dvoru, održana je završna manifestacija projekta “Volontiranje je cool”, a mi smo za temu uzeli humanitarne akcije, koje smo proveli u proteklom periodu.
Misija ovogodišnjeg školskog volontiranja je bio educirati djecu od rane dobi o njihovoj ulozi u društvu, gdje potičemo razvoj empatije, solidarnost i ukazujemo svakom djetetu kako je upravo njegova/ njena uloga u društvu od velike važnosti i kako malim promjenama i djelima pomažemo ostvariti velike ciljeve. Našu školu predstavljali su sljedeći učenici: Planić Ajla VIII-1, Šahinović Sajra VIII-2, Ereš Lana VIII-2, Mujčinović Džemal VII-2 i Šatara Husein VII-2 razred. Učenike su pripremale i vodile bibliotekarke Suvada Ćesir i Enisa Ivanković.
Svaka aktivnost bila je posebna na svoj način, a biti sudionik ovakvih priča i druženja je neprocjenjivo iskustvo koje nastavljamo i u budućnosti.

FOTOGRAFIJE SA MANIFESTACIJE