Posjeta Olimpijskom muzeju Sarajevo

U srijedu, 20.12.2023. godine, grupa učenika devetih razreda posjetila je Olimpijski muzej Sarajevo. Tom prilikom su pored razgledanja izloženih eksponata iz perioda ZOI’84, saznali o izazovima našeg Sarajeva oko kandidature za olimpijadu i realizacije, o zajedništvu i slozi svih ljudi širom BiH i tadašnje Jugoslavije, o tome kako je nastao znak za olimpijadu i maskota Vučko i mnogo drugih zanimljivih stvari. Sarajevo je na završnoj ceremoniji dobilo nagradu za najbolje organiziranu olimpijadu ikada do tada. Sam muzej je počeo sa radom upravo za vrijeme olimpijade ZOI’84.
Nakon svega što su čuli, učenici su mogli biti samo ponosni na svoj grad i svoju domovinu. U pratnji učenika su išle nastavnice Nina Pajić, Amila Glamoč i Nina Mrvoljak. Nastavnice je taj dan podsjetio na dio djetinjstva kada je sve bilo u duhu te olimpijade… sjećanja na prelijep period života ljudi u tadašnoj Jugoslaviji. Vratio im se, svima nama, dobro poznati osjećaj ponosa i ljubavi…

FOTOGRAFIJE SA POSJETE OLIMPIJSKOM MUZEJU