Posjeta muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti

U okviru obilježavanja Mjeseca knjige, Dječije nedjelje i Dana nastavnika, u petak, 6.10.2023.godine učenici 7. i 9. razreda naše škole su, u pratnji nastavnice bosanskog jezika i književnosti Amine Hajdarević, posjetili Muzej književnosti i pozorišne umjetnost u Sarajevu.
Vidjeli su razne knjige, rekvizite, marionete, pozorišne kostime, plakate pozorišnih predstava, crteže pozorišnih kostima za mnoge likove i izložbu Prve mostarske književne komune koja je okupljala poznate književnike od 1970. do 1990. Također su saznali mnoge zanimljivosti o raznim piscima koji su djelovali i izdavali knjige u ovom periodu. Tu su nobelovac Ivo Andrić, Mak Dizdar, Skender Kulenović, Antun Branko Šimić, Hasan Kikić, Zuko Džumhur, Aleksa Šantić i dr. Vidjeli su prve naslovnice njihovih knjiga. Učenicima je bilo jako zabavno čuti i vidjeti o raznim stvarima koje do sada nisu znali. Nadamo se još ljepšim druženjima.
Tekst pisala Sara Prazina,
član Literarno-recitatorske sekcije i dodatne nastave iz Bosanskoga jezika i književnost

FOTOGRAFIJE SA POSJETE MUZEJU