Planinarski izlet na Bjelašnicu

U subotu, 29.10.2022. godine, planinarska družina naše škole zajedno sa nastavnicom Ninom Mrvoljak realizirala je planinarski izlet na Bjelašnicu u okviru projekta “Planinarska škola 2022/23” u organizaciji PSD “Zlatni Ljiljan”.
Sedam osnovnih škola, dvije srednje i mladi PD “Zlatni Ljiljan” su krenuli iz Babinog Doa planine Bjelašnica. Kolone su se kretale markiranom planinarskom stazom koja vodi kroz Štini Do do Kuće spasa, a krajnji cilj za osnovce je bila Lisičja glava odakle se pružao predivan pogled na okolne planine naše lijepe domovine. Učenici su imali i nekoliko kratkih predavanja: o planini Bjelašnici i skijaškim stazama, o planinarstvu i planinarskoj opremi, te o bližoj i daljoj orijentaciji sa vrha Lisičja glava. U čestim pauzama učenici su se međusobno družili, igrali, pjevali i odmarali na suncu. Dan je bio savršen za planinarenje, ispunjen pozitivnom energijom i smijehom.
Dio organizacije ovog izleta, kao i uvijek do sada, bio je i naš penzionisani učitelj Redžep Grabus.

Više fotografija možete pogledati na našoj fejsbuk stranici: