Planinarska družina na kampovanju

U subotu i nedelju, 27.-28.5.2023. godine, planinarska družina “Džemaludin Čaušević”, u pratnji nastavnice Nine Mrvoljak, kampovala je na lokalitetu SRC “Ruda Glava” na planini Jahorini. Dvadeset i dva učenika VI, VII i VIII razreda učestvovala su u projektu “Planinarska škola 2022/2023.” u organizaciji PSD “Zlatni ljiljan”. Olimpijska Jahorina je, pored naše škole, ugostila i OŠ “Aleksa Šantić”.

Tokom dvodnevnog boravka učenici su imali nezaboravno iskustvo kroz druženje i aktivnosti koje su planinari morali usklađivati sa nestabilnim vremenskim prilikama. Iz tog razloga nisu uspjeli realizirati uspon na Borovac, ali jesu na Rudu Glavu.
Vrhunac druženja je bila logorska vatra za koju su učenici sami donijeli, pripremili drva, te naučili kako se pravilno postavljaju drva za stabilniju bazu i veći plamen.

Nova prijateljstva, noćenje u planinarskom domu, smijeh, muzika, pjesma, igra, malo i timskog rada i planinarenje je nešto što će pamtiti cijeli život…

Dodatne slike (Galerija)

Pogledajte dio atmosfere i kroz dva videa:
* Aktivnost “Ko će prije 🙂
** Logorska vatra

Još više možete pogledati i na školskoj facebook stranici:
www.facebook.com/JU-OŠ-Džemaludin-Čaušević