Paketići za povratničku djecu Prijedora

Naša škola je, zajedno sa još nekoliko osnovnih škola iz Sarajeva, organizirala humanitarnu akciju prikupljanja paketića za povratničku djecu Prijedora, a na prijedlog Udruženja građana “Narodne kuhinje – Optimisti”, Prijedor.
Nakon završene akcije, pet učenika osmih razreda kao predstavnici OŠ “Džemaludin Čaušević” su zajedno sa direktorom Emirom Prljačom i nastavnicima Emirom Redžićem i Salkom Trnkom posjetili područne osnovne škole u Rizvanovićima, Hambarinama i Čarakovo. Posjeta je trajala od ponedjeljka, 26.12. do utorka, 27.12.2022. godine. Tom prilikom učenici su obišli i gradove Jajce, Ključ i Sanski Most. U Prijedoru je upriličen program obilaska biblioteke, Memorijalnog centra Čarakovo, muzeja Kozara, gradske džamije, kao i šetnje gradom. Centralni dio organizacije je bila priredba i podjela paketića. Naša škola je podijelila oko 200 paketića. Posebno lijepo je bilo vidjeti kako se učenici Sarajeva i Prijedora druže i provode vrijeme zajedno.
Biti dio ovakve jedne humane, iskrene i dobrodušne priče šalje posebnu poruku svima nama…

Više fotografija možete pogledati na našoj fejsbuk stranici:

Video prilog sa radio – televizije Prijedor