Međunarodni dan bijelog štapa

Međunarodni dan bijelog štapa se obilježava svakog 15. oktobra sa ciljem podizanja svijesti građana o potrebama slijepih i slabovidnih osoba, kao i obavezi društvene zajednice u cjelini prema njima.
Tim povodom upriličena je radionica na kojoj su učenici produženog boravka od svojih drugara iz četvrtog razreda i svoje učiteljice te putem prigodnih video sadržaja saznali nešto o značaju bijelog štapa, Brajevom pismu, problemima sa kojima se susreću slijepe i slabovidne osobe te o školi za slijepu i slabovidnu djecu u Sarajevu. Okušali su se i u pisanju svojih imena Brajevim pismom te kroz igru saznali kako slijepe i slabovidne osobe koriste svoja druga čula da bi saznali nešto o svijetu koji ih okružuje.

„Čovjek samo srcem dobro vidi. Suština se očima ne da sagledati.“ (MALI PRINC, Antoine de Saint-Exupéry)

FOTOGRAFIJE SA RADIONICE