Koncert dječijeg hora Superar

Spektakularna noć, noć nade da postoje ljudi koji vjeruju da sva djeca trebaju dobiti iste prilike i to provode u djelo.
Sinoć, 20.6.2023.godine, je na sceni Narodnog pozorišta organiziran koncert dječijeg hora Superar “Melodije mira” uz podršku Sarajevske filharmonije te solista Opere Narodnog pozorišta.
Učenicima naše škole “Džemaludin Čaušević” ukazana je čast i povjerenje da budu dio čuvenog Superar hora .
Užarene ruke od aplauza, usklici ponosa, tišina i suze sigurno su sinoć pružile ruku ohrabrenja nekoj majci ili ocu, koji se bore za golu egzistenciju da i njihovo dijete ima mogućnost dohvatiti zvijezde.
Hvala svim učiteljima Superara: Dunji, Sadminu, Ivanu, Mariji, Srni, direktorici Almi Karić koji istinski i nesebično rade sa našom djecom i vjeruju u njih. Kao što vjerujemo i mi, da mjerilo kvaliteta škole nije njen Izgled i “nepopularno” naselje, već povjerenje, zajedništvo ljudi i osjećaj srama zbog podjela koje pravimo među djecom.
Koncertu su prisustvovale učiteljice: Muamera Lindov, Azra Dedajić, Branka Kukić i asistentica u nastavi Emina Hastor.