Ekološka sekcija

Prirodi za života ne možemo uzvratiti sva dobra koja nam je podarila, ali zato možemo uticati na očuvanje životne sredine I razviti osjećaj za zdravo okruženje.
Učesnici projekta „Akademija za prirodu„ učenici petog razreda Gackić Ayman, Hodžić Emir, KlInčević HariS, Krilo Kerim i Mujčinović Džemal zajedno sa učiteljicama Azrom Dedajić i Editom Krupalijom pokazali su da su ekološki posvećeni i spremni doprinijeti podizanju ekološke svijesti u svom okruženju. Pod nazivom „Čuvari prirode“ su učestvovali na izradi makete zaštićenog područja Vrela Bosne, zaštićene biljne i životinjske vrste.

Maketa koja će biti izložena u školskom prostoru i predstavljena svim učenicima, jako detaljno urađena, pokazuje ljepote Vrela Bosne i planine Igman. Kroz timsko, ali i individualno djelovanje razvijamo odgovornost za očuvanje kulturne baštine i ekologije u životnom ambijentu.Svjesni smo da je to važno za našu sadašnjost, ali i za budućnost generacija koje dolaze.

Više fotografija možete pogledati na našoj fejsbuk stranici: