Druga radionica “Škole roditeljstva”

Dana, 1.2.2024. godine održana je druga po redu edukativna radionica za roditelje/ staratelje u sklopu „Škole roditeljstva“ na temu „Odgojni stilovi roditelja“.

Cilj radionice bio je jačanje roditeljskih kompetencija kroz:
– Postavljanje granica dječjem ponašanju i određivanje metoda kojim će roditelj pomoći djeci da poštuju te granice.
– Osvijestiti roditelje da se granice i pravila društveno prihvatljivog dječjeg ponašanja i u institucionalnom i u porodičnom/obiteljskom odgoju mijenjanju.
– Da roditelji shvate kako postavljanje jasnih granica njihovoj djeci, što smiju, a što ne, omogućuje njihovoj djeci da jasnije vide posljedice neprimjerenog i neprihvatljivog ponašanja.
– Poštivanjem pravila mogu se izbjeći emocije poput straha, srdžbe i ljutnje.

Radionicu su realizirale pedagogica škole Emina Šabanović i psihologica Amina Duraković. Zahvaljujemo se roditeljima/ starateljima na divnom druženju i zajedničkim iskustvima.