Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica, poznat i kao Dan borbe protiv vršnjačkog zlostavljanja je dan posvećen promociji borbe protiv vršnjačkog zlostavljanja koji se obilježava širom svijeta. Ime je dobio po inicijativi koju je 2007. pokrenula grupa aktivista u gradu Berwick u kanadskoj provinciji Nova Škotska nakon što je Chuck McNeill, učenik lokalne škole, zlostavljan od svojih kolega zato što je u školu došao odjeven u ružičastoj majici. Aktivisti su kupili 50 ružičastih majica i distribuirali ih njihovim vršnajcima.
Akcija je vrlo brzo postala globalna. Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja je zadnje srijede mjeseca februara, a obilježava se u školama i drugim institucijama.

Kako je Dan ružičastih majica obilježen u našoj školi, možete pogledati na postavljenim fotografijama na našoj fejsbuk stranici:
www.facebook.com/JU-OŠ-Džemaludin-Čaušević