Dan dječije književnosti

Međunarodni dan dječije književnosti obilježava se 2.aprila svake godine, a cilj obilježavanja jeste ukazivanje na važnost dječije književnosti i ljubavi prema čitanju.
Ovaj datum je izabran na sam rođendan H.K.Andersena, najpoznatijeg pisca bajki. Učenici nižih razreda su bili u posjeti školskoj biblioteci, gdje su sa bibliotekarkom Suvadom Ćesir razgovarali o važnosti čitanja knjiga, obaveznim lektirama kao i knjigama koje se njima najviše sviđaju. Imali su priliku prelistati i istražiti encklopediju ZAŠTO I KAKO?, te su u parovima radili, istraživali i davali tačne odgovore na postavljena pitanja vezano za pojedine teme koje se nalaze u enciklopediji.

Učenici su poslali i poruku sa današnjeg duženja: “Knjiga može služiti kao vozilo koje će nas odvesti na dugu avanturu i nepoznatu destinaciju.”

FOTOGRAFIJE IZ ŠKOLSKE BIBLIOTEKE