Posjeta Memorijalnom centru Srebrenica – Potočari

U ponedeljak, 20.4.2026. godine, učenici devetih razreda naše škole, u pratnji svojih razrednica Dijane Mršo i Nine Mrvoljak i nastavnika Emira Redžića, realizovali su značajnu i emotivnu posjetu Memorijalnom centru Potočari – Srebrenica.
Učenici i nastavnici su imali priliku da na dostojanstven način odaju počast žrtvama i upoznaju se sa historijskim činjenicama o stradanju u Srebrenici.
Tokom posjete, obišli su kompleks Memorijalnog centra, poslušali edukativno predavanje te kroz izložbene postavke stekli dublje razumijevanje o važnosti očuvanja istine, kulture sjećanja i poštovanja prema žrtvama.
Ova posjeta bila je snažno iskustvo koje će zasigurno ostaviti dubok trag u srcima naših učenika, podsjećajući nas sve na važnost mira, tolerancije i zajedničkog života.

“Da se ne zaboravi i nikada ne ponovi.”

FOTOGRAFIJE IZ MEMORIJALNOG CENTRA

.

.