Dječija nedjelja

Dječija nedjelja obilježava se svake godine u mjesecu oktobru s ciljem promocije prava djeteta i poboljšanja društvene brige za djecu. Organizuju se različite zabavne aktivnosti za djecu i s djecom ukazujući na njihovo pravo da budu sretni i da odrastaju u porodici i društvu koje razumije njihove potrebe i potencijale.
Dječija nedjelja je obilježena u produženom boravku nizom aktivnosti. Djeca su se upoznala sa svojim pravima kroz edukativne crtiće na ovu temu i razgovor sa učiteljicama. Svoje pravo na sreću su naglasili na likovnoj radionici, crtajući ono što ih usrećuje. Organiziran je i Talent show gdje su imali priliku pokazati svojim drugarima šta znaju i šta mogu. Različitim zabavnim aktivnostima ukazali su i na svoje pravo na druženje i igru.
“Nema jasnijeg prikaza duše jednog društva od načina na koji tretira svoju djecu.” N. Mandela

FOTOGRAFIJE SA AKTIVNOSTI