Međunarodni dan zaštite životinja

Međunarodni dan zaštite životinja prvi put je obilježen 4. oktobra 1931. godine na konvenciji ekologa u Firenci. Namjera je bila upozoriti na ugroženost životinjskih vrsta. S vremenom ovaj datum prerastao je u događaj posvećen brizi za sve životinje s posebnim naglaskom na odnos čovjeka prema životinjama i važnost svih životinja za život na Zemlji.
Ovim povodom održana je edukativno-kreativna radionica s učenicima produženog boravka. Učenici su saznali mnoge zanimljivosti o životinjama koje su bojili te o načinima kako pomoći i zaštiti životinje u gradu i prirodi.

“Čovječe, ne ponosi se svojom ‘superiornošću’ nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.” Dostojevski

FOTOGRAFIJE SA RADIONICE