Međunarodni dan mira

Generalna skupština Ujedinjenih nacija 1981. godine utemeljila je 21. septembar kao Međunarodni dan mira s ciljem jačanja ideala mira među svim narodima i državama.
Rezolucijom UN-a iz 2001. godine Međunarodnom danu mira dodata je odrednica – dan nenasilja i prekida neprijateljstava na svjetskom nivou. Međunarodni dan mira je prilika svim pojedincima, organizacijama i nacijama da svojim jednostavnim djelima zajednički šire poruku mira.
Učenici produženog boravka su obilježili ovaj datum kroz muzičku radionicu, slušajući i pjevajući pjesme posvećene miru. Također su imali priliku da svoja razmišljanja na ovu temu podijele s učiteljicama i svojim drugarima. Na kraju su svojim radovima ukrasili prostor ispred produženog boravka šaljući tako poruku mira i ostalim učenicima naše škole.
“Mir počinje osmijehom.” Majka Tereza

FOTOGRAFIJE SA AKTIVNOSTI