Škola kulture sjećanja

U sklopu obilježavanja bitnih događaja i datuma iz perioda agresije na RBiH, za 140 učenika iz Prijedora, Janje, Brčko Distrikta i Sarajeva, Memorijalni centar Sarajevo je organizovao “Školu kulture sjećanja”. Na taj način, učenici su obilježili 9. maj – Dan pobjede nad fašizmom u Evropi i Dan Zlatnih ljiljana. Posjetili su ratnu džamiju na Igmanu i Sarajevski begluk, a na Malom Polju je organizovano i sportsko rekreativno takmičenje. Učenici su zajedno uživali i u priredbi koju su za njih pripremili drugari iz JU OŠ “Osman Nakaš”.
U pratnji učenika bili su direktor škole Emir Prljača, pedagogica Emina Šabanović i socijalna radnica Marizela Pezerović.
Zahvaljujemo organizatorima na prilici za očuvanje kulture sjećanja kao i osnaživanje prijateljskih veza između učenika iz navedenih gradova.

FOTOGRAFIJE SA MANIFESTACIJE