Planinarsko- izviđačka sekcija na Igmanu

U organizaciji PSD „Zlatni ljiljan“ iz Sarajeva, 10.10.2019. godine na predivnim predjelima Igmana počela je edukacija novogradskih budućih mladih planinara kroz projekat „Osnovna planinarska škola“. Hodalo se na potezu Ratna džamija na Igmanu – Hrasnički stan – Veliko polje. Uz šetnju i druženje u pauzama su održana kratka predavanja: Osnove planinarstva i kodeks ponašanja, kao i Kretanje i orijentacija u prirodi i planinarska oprema.
Ovaj put, bile su određene procedure i poštivanje mjera propisanih od strane nadležnih organa. Sve to je realizovano uz veliku angažovanost i napore određenog broja ljudi.
Na ovom prvom terenskom izletu uzelo je učešće i 33 člana Planinarsko- izviđačke sekcije naše škole zajedno sa učiteljem Redžepom Grabusom i nastavnicom Ninom Mrvoljak.

Više slika možete pogledati na našoj fejsbuk stranici JU OŠ “Džemaludin Čaušević”

.