VIII-1 razred na Igmanu

za web

Nedjelja, 23.6.2019. godine bila je posebna za VIII-1 razred. Tradicionalno, već četvrtu godinu, roditelji i razrednica Nina Mrvoljak organizirali su izlet na planinu Igman, Veliko polje. Na druženje, kao i uvijek, pozvana je učiteljica Vahida Kunovac. I ove godine, rado su se pridružile porodice dvoje učenika koji su bili dio ovog razreda, ali su se odselili prethodnih godina. Vrijeme je bilo ugodno, roštiljalo se i družilo u lijepoj i opuštenoj atmosferi. Iako je, oko dva sata popodne, pala kiša na Igmanu, druženje se nastavilo u dvorištu porodice Hajdarbašić.
Ovakve aktivnosti zbližavaju kako učenike, tako i roditelje i nastavnike. Osnova dobrog sistema odgoja i obrazovanja je partnerstvo roditelja i nastavnika. Njihove uloge u odgoju i obrazovanju djeteta različite su, ali komplementarne. Uzajamno poštovanje, dijeljenje informacija, osjećaja i vještina, dogovaranje i zajedničko odlučivanje, nužno je kako bi se ispunila odgovornost za razvoj djeteta i stvaranja pozitivne klime za učenje.

Fotografije sa svečanosti možete pogledati na našoj fejsbuk stranici: