Uspjesi naše škole na takmičenjima

za web1

U utorak, 5.3.2019. godine učenice naše škole učestvovale su u Edukativnom kvizu “Eko djeca” koji je organiziran od strane Ministarstva vanjskih poslova Sjedinjenih Američkih Država i Udruženja građana “Ruke”, Sarajevo. Naše učenice Džana Salčin, Dalila Slatina i Nejla Omerspahić osvojile su prvo mjesto. Ponosni smo na znanje koje su pokazale i kako su dostojanstveno predstavile našu školu. Iskrene čestitke i za učiteljicu Editu Krupaliju koja je vrijedno radila sa učenicama. Želimo im puno uspjeha u polufinalu 9.4.2019. godine.

U utorak, istog dana, održano je Općinsko takmičenje iz matematike za učenike VII, VIII I IX razreda. Najbolji uspjeh postigli su VIII razredi – Nedim Barlov, Đula Baković i Jahja Alispahić koji su grupno osvojili 5.mjesto od ukupno 15 škola učesnica. Od pojedinačnih postignuća izdvajamo Tarika Kočana koji je osvojio 9.mjesto od ukupno 45 učenika VII razreda, a posebno smo ponosni na Nedima Barlova koji je osvojio 4.mjesto od 45 takmičara za VIII razrede. Nedim je svojim plasmanom ostvario pravo učešća na predstojećem Kantonalnom takmičenju. Treba napomenuti da su i ostali učesnici iz naše škole imali veoma zadovoljavajuće rezultate. Čestitke svim učenicima, kao i nastavnici Nini Mrvoljak koja ih je vrijedno spremala na dodatnoj nastavi iz matematike.