Uređenje školskog dvorišta

ZA WEB 1

Ako dođete u dvorište naše škole vidjet ćete mnoštvo šarenila i raznobojnog cvijeća. Saksije od recikliranih plastičnih flaša, u kojima smo zasadili cvijeće, izazivaju posebnu pažnju. Plastične flaše su prikupili učenici drugih razreda sa učiteljicama Amelom Voloder i Editom Krupalijom. Ideju oko recikliranja, farbanja i pretvaranja flaša u vaze osmislila je biblotekarka Suvada Ćesir. Učenici VII-1 i VII-2 dali su svoj doprinos u bojenju plastičnih flaša. Učenice Ajša Crnić i Emina Berbić su svakodnevno dolazile u školsku biblioteku kako bi oslikavale flaše i iscrtavale razne motive koji daju potpuno novi izgled.
Poruka ovog projekta je: “Umjesto bacanja plastičnih proizvoda reciklirajte ih i ponovo koristite. Čuvajmo svoju okolinu. ”

Dodatne slike (Galerija)