Sveska 2018/19. godine iz matematike

za web

Petu godinu zaredom profesorica matematike Nina Mrvoljak organizuje izbor sveske godine iz tog predmeta. Naime, svaki mjesec tokom školske godine se odabere najurednija i najbolje organizovana sveska. Osnovni cilj aktivnosti je ukazati učenicima kako isticati važno i u skladu sa tim organizirati lekciju, a samim tim i način učenja. Za najbolju svesku mjeseca postoji mjesečna nagrada. U junu mjesecu, od ranije odabranih svesaka, profesorica Nina izdvaja dvije finalne po odjeljenju. Od svakog finaliste se uslika nekoliko stranica, napravi mozaik, primjerci budu okačeni u kabinetu matematike anonimno pod brojevima, a zatim učenici glasaju. Svoje favorite biraju i direktorica, pedagogica, kao i profesorica Nina. Nakon prebrojavanja glasova proglašava se sveska koja nosi titulu – Sveska godine iz matematike.
Ove godine finalisti su bili: Almina Bučan VIII-1, Ema Šiljević VIII-1, Iman Dautović VIII-2, Amila Telegrafčić VIII-2, Emina Bogućanin IX-1, Iman Alimanović IX-1, Tarik Salčin IX-2 i Bakir Džafo IX-2. Sveska pobjednica školske 2018/19. godine je od Almine Bučan VIII-1. Podjeljene su lijepe nagrade svim finalistima, a posebna je bila za treće mjesto, drugo mjesto i pobjednicu.
Iskrene čestitke svim učesnicima.