Škola skijanja za šeste razrede

U periodu od 17.2. – 28.2.2020. godine realizirana je škola skijanja za VI razrede naše škole na Bjelašnici u organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade KS-a, a u saradnji sa Fakultetom sporta i tjelesnog odgoja Univerziteta u Sarajevu. Ova aktivnost se organizuje u okviru trećeg časa tjelesnog i zdravstvenog odgoja i obaveznog nastavnog programa. Ministarstvo je omogućilo prijevoz kao i korištenje liftova i vertikalnog transporta u saradnji sa KJP „ZOI’84“.
Nastavnik Muamer Hećo se maksimalno potrudio da učenici savladaju osnovne vještine skijanja. Veliki broj djece je imalo priliku prvi put stati na skije i uživati u ovom zimskom sportu. Nakon završetka škole skijanja, svi su sretni i zadovoljni kako učenici tako i njihovi roditelji.