Roditeljski savjetnik

22538945_1726247037681971_1707223728470706486_o

Roditeljski savjetnik je jedinstveno mjesto za pitanja, savjete, razmjenu iskustava, informacija i dilema za sve roditelje, a posebno one koji imaju djecu starosne dobi od 10 do 19 godina. Dragi roditelji, ako primijetite da se vaše dijete ponaša drugačije nego inače, ako imate problema u komunikaciji, ako vaše dijete nailazi na teškoće, a vi ne znate kako da mu pomognete ovo je mjesto za vas. Roditeljski savjetnik predstavlja grupu profesionalaca iz oblasti zdravlja, obrazovanja, pedagogije, psihologije, ljudskih prava, ishrane, fizičke aktivnosti. Pored profesionalaca okuplja roditelje i ljude koji više od deceniju rade sa mladim ljudima. Cilj ove grupe je podrška roditeljima i pristup provjerenim, kvalitetnim informacijama i uslugama iz navedenih oblasti. Pored stručne podrške, na ovom mjestu će roditelji imati priliku da se međusobno povežu i razmjene iskustva i svakodnevne dileme.
Roditeljski savjetnik je prijateljsko mjesto bez predrasuda, gdje ćemo pokušati odgovoriti na sva vaša pitanja i upite. Pitanja možete postaviti anonimno, putem poruka, tako da ne otkrivate svoje podatke a odgovor stručnjaka ćete dobiti u što kraćem vremenskom roku. Ukoliko želite da pokrenete diskusiju i da dobijete odgovore i mišljenja i drugih roditelja, pitanja možete postaviti i javno. Potrebno je samo da naznačite prilikom postavljanja pitanja da li želite da isto bude privatno ili javno. Za sve roditelje koji osjećaju da im je potrebna podrška i prijateljski razgovor, tu je i Savjetovaliste Asocijacije XY gdje ce dobiti uslugu psihoterapije i suočiti se sa dilemama, problemima i nedoumicama koje nose a sve u cilju ojačavanja vlastitih kapaciteta čime će pomažući sebi najbolje pomoći svojoj djeci. Dobro došli!