Projektne aktivnosti “Planinarenje”

za web

Učenici VII i VIII razreda naše škole učestvovali su u projektnim aktivnostima “Planinarenje” koje je realizovalo PD “Zlatni ljiljan”, Sarajevo u saradnji sa Savjetom sigurnosti Općine Novi Grad. Tim povodom, u periodu 19.04.- 21.04. godine, učenici su boravili na planini Sarajevski Ozren. Imali su priliku upoznati se sa osnovama planinarstva, planinarskom opremom, te orijentacijom u prirodi pomoću prirodnih pojava. Također,  realizovana je lagana planinarska tura na vrh “Motka” (1254 M). Naši učenici: Đula Baković VIII-1 i Samir Hajdarbašić VIII-1 osvojili su 1. mjesto na takmičenju iz sportskih neobičnih disciplina vježbe koncentracije. U pratnji učenika bila je socijalna radnica škole Amra Čeligija.