Posjeta Konjičkom klubu “Hidalgo”

22519856_1508672812573064_713445143353306267_o

Dana 19.10.2017. godine učenici drugog razreda naše škole uživali su u sadržajima Konjičkog kluba „Hidalgo“ na Sedreniku. Vedran Hasanagić, PR menadžer kluba, održao je učenicima zanimljiv čas o konjima. Tako su naučili da konjima nikada ne prilaze sa leđa, da izbjegavaju nagle pokrete i buku, šta konji jedu, a onda su se upoznali sa 15 konja koji čine ergelu Hidalgo. Učenicima je jahanje bilo najzanimljivije, ali sa ništa manje pažnje nisu slušali ni predavanja, anegdote iskusnih instruktora, te čas pripreme konja za jahanje.
Izlet su finansirali roditelji-volonteri OŠ “Džemaludin Čaušević”, a Konjički klub Hidalgo i Spirit Tours, koji je prevezao djecu, su maksimalno snizili cijenu, jer je želja svih bila da što više djece uživa u sadržajima Konjičkog kluba Hidalgo. Učenici su išli u pratnji učitelja Redžepa Grabusa i učiteljice Azre Dedajić.

Dodatne slike (Galerija)