Planinarsko-izviđačka sekcija na Trebeviću

za web

U organizaciji PSD „Zlatni ljiljan“ iz Sarajeva, 9.6.2019. godine na sjevernim padinama Trebevića nastavljena je edukacija novogradskih budućih mladih planinara kroz projekat „Osnovna planinarska škola“. Hodalo se na potezu Brus– Dobre vode – Tabačka ravan– Ravne– Vidikovac – Ravne. Napredni mladi planinari su izvršili uspon na najveći vrh Trebevića, Sofe – 1629m. Uz šetnju i druženje u pauzama su održana kratka predavanja: Flora i fauna Trebevića, Istorijat grada Sarajeva, Trebevićka žičara, Olimpijske igre na Trebeviću (bob staza), Kretanje i orijentacija u prirodi i planinarska oprema.
Na ovom drugom terenskom izletu uzelo je učešće i 22 člana Planinarsko- izviđačke sekcije naše škole zajedno sa učiteljem Redžepom Grabusom i nastavnicom Ninom Mrvoljak.