Osmi razredi u obilasku “Tunela spasa”

99

U petak, 10.5.2019. godine učenici osmog razreda naše škole, u pratnji razrednica Dijane Mršo i Nine Mrvoljak, posjetili su Spomenički kompleks “Tunel D-B”, poznat kao “Tunel spasa”.  Imali su priliku vidjeti improvizirani objekat koji je tokom agresije na našu zemlju značio život za stanovnike opkoljenog Sarajeva i saznati više informacija o dešavanjima iz tog perioda. Učenici su pogledali i autentične rekvizite korištene u ratnom periodu, a održano je i predavanje o značaju tunela za preživljavanje i opstanak građana i odbranu grada Sarajeva tokom agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu.
Posjeta je realizirana u sklopu projekta “Dani otvorenih vrata Spomeničkog kompleksa – Tunel spasa”, a prijevoz za 1.164 učenika osmih razreda i nastavnika organizirala je Općina Novi Grad Sarajevo.