Dvodnevni kamp na Jahorini

DSCN1176

U periodu 23.-24.09.2017. godine učenici Planinarsko- izviđačke sekcije JU OŠ ”Džemaludin Čaušević” zajedno sa učiteljem Grabus Redžepom su bili dio prelijepog dvodnevnog kampovanja na Jahorini. Naime, 91 učenik iz 11 osnovnih i jedne srednje škole sa područja Općine Novi Grad, učestvovali su u dvodnevnom kampu koji je organizovan u SRC Ruda glava na obroncima Jahorine. Projekat je podržala Općina Novi Grad. Kamp je bio prilika da učenici apsolviraju znanje iz ponašanja i snalaženja u prirodi, zdrave ishrane, flore i faune, geografije, ali i da steknu nova poznanstva i druže se u prirodi. Planinarsko sportsko društvo Zlatni ljiljan uspješno je privelo kraju projekat “Planinarske družine – edukacija kroz planinarsku školu”, a djeca su osjetila planinarsko-izviđački život i sve njegove ljepote.

Dodatne slike (Galerija)