Dodjela nagrada i diploma takmičarima

za web

U petak, 10.5.2019. godine upriličena je svečana dodjela novčanih nagrada i diploma najuspješnijim učenicima novogradskih osnovnih škola koji su na općinskim takmičenjima ostvarili najbolje rezultate. Svečanost je održana u vijećničkoj sali Općine Novi Grad Sarajevo. Nagrade su, za osvojena prva tri mjesta, dodijeljene pobjednicima takmičenja iz matematike, fizike, informatike, geografije, te bosanskog, hrvatskog i srpskog jezika i književnosti.
Na općinskom takmičenju u školskoj 2018/ 2019. godini učestvovalo 364 najboljih učenika iz 16 novogradskih osnovnih škola, a najbolje rezultate pokazala su 42 učenika. Oni su najbolji od najboljih.
Iz naše škole nagradu i diplomu primio je učenik VIII-2 razreda Nedim Barlov za osvojeno treće mjesto na općinskom takmičenju iz matematike. Iskrene čestitke učeniku i nastavnici Nini Mrvoljak koja je vrijedno radila i pripremala Nedima za takmičenje.