Festival “Čitalačaka jesen”

20170926_135301

Dana 26.09.2017. godine učenici nižih i viših razreda JU OŠ “Džemaludin Čaušević“ posjetili su JU „Biblioteku Sarajevo“, odjeljenje 9, na Trgu nezavisnosti. Tom prilikom su učenici nižih razreda učestvovali na radionicama i izrađivali bookmarkere, a stariji razredi su pokazali svoju kreativnost i stvarali strip priču na digitalnoj radionici „App story“. Inače, danas je strip jedan od najpopularnijih načina umjetničkog izražavanja i veoma popularan među mladima. Učenici su išli u pratnji bibliotekarke Suvade Ćesir, učiteljice Muamere Lindov i nastavnice B/H/S jezika i književnosti Amine Hajdarević.

U okviru Festivala “Čitalačka jesen”, od 23.do 30.septembra, djeca i omladina će moći uploviti u svijet knjiga i priča. Pored književnih večeri, biće ponuđene mnogobrojne radionice na temu knjiga, te filmske i pozorišne predstave- raznovrsni program za djecu i omladinu od 14 do 17 godina.

Dodatne slike (Galerija)