65. godišnjica naše škole

61505211_2673535566004063_4615936640186056704_n

JU OŠ “Džemaludin Čaušević” proslavila je 65. godišnjicu Dana škole. Pored velikog broja uposlenika, roditelja i učenika svečanosti su prisustvovali brojni uvaženi gosti, bivši nastavnici, kao i bivši učenici naše škole. Kroz izložbu “Škola u koju se uvijek rado vraćam” gosti su imali priliku vidjeti sljedeće postavke: Škola kroz generacije – fotografije bivših generacija učenika; 65. godina postojanja JU OŠ “Džemaludin Čaušević” Sarajevo – lenta vremena; Samostalna slikarska izložba Taiba Kovača – bivšeg učenika škole 1974/75.; Staza slavnih – naj učenici i naj učitelji; Školski list “Haber” 1992 – 2019. (publikacije, film, promocije); Nekada učenici naše škole, a danas vrhunski sportaši; Sportski uspjesi – trofeji, pehari, medalje i diplome; “I moji roditelji, nane/ bake i djedovi bili su učenici ove škole” – prezentacija projekta učenika i Zajednička izložba radova učenika, roditelja i uposlenika škole.
Svečani dio programa započeo je premijernim prikazivanjem dokumentarnog filma – “Škola u koju se uvijek rado vraćam”, autora Jasmina Bojičića. Nakon toga gosti su uživali u izvedbi našeg hora, kao i u muzičkom performansu IV razreda. Na kraju svečanosti uslijedilo je zajedničko druženje uz iftar.

Fotografije sa svečanosti možete pogledati na našoj fejsbuk stranici: